११ जेष्ठ २०८१, शुक्रबार | Sat May 25 2024

मौसम अपडेट

नेपाली पात्रो

विदेशी विनिमय दर अपडेट

राशिफल अपडेट

सुन चाँदी दर अपडेट

Title

काठमाडौंको कला संस्कृतिको संरक्षण मेरो पहिलो प्राथमिकता होः मेयर शाक्य२५ कात्तिक, काठमाडौं । काठमाडौं महानगरपालिकाका प्रमुख विद्यासुन्दर शाक्यले कला सँस्कृतिको संरक्षण र संर्बधन आफ्नो प्राथमिकता भएको दाबी गरेका छन् । शाक्य फाउन्डेसनलेले शाक्यलाई सम्मान गरेको छ ।

नेपाल संवत् ११३८ को उपलक्ष्यमा शुभकामना आदानप्रदान गरिएको सम्मान कार्यक्रममा शाक्यले काठमाडौंको ‘बहाः बही’ का रुपमा चिनिने महाविहारको जीर्णोद्धारको योजना र बजेट विनियोजन गर्ने काम भइसकेको जानकारी दिए । ।

विगतमा सम्पन्न हुन नसकेका विकास निर्माणका काम सम्पन्न गर्नुपर्ने जिम्मेवारी आफ्नो काँधमा रहेको बताए । “नीति र योजना तर्जुमा गरेको छु तर काम गर्ने अनुकूल वातावरण बनेको छैन,” उनले भने, “ महानगरमा खानेपानीको पाइप बिछ्याउने, बिजुलीको तार जमिनमुनिबाट राख्ने काम गर्न तयार िगरिरहेका छौं ।”

उनले १ अर्ब रुपैयाँ लागतको सडक सुधारका काम शुरू गरिएको जानकारी पनि दिए । कामको परिणाम देख्न केही समय लाग्ने भएकाले धैर्य गर्न महानगरवासीसँग आग्रह गरे । फाउण्डेशनले विभिन्न महाविहार र संघसंस्थाको नेतृत्वमा रहेर शाक्य समुदाय र बुद्धधर्मको प्रवद्र्धनमा योगदान पु¥याएका अन्य व्यक्तिहरूलाई पनि सम्मान गरेको छ । रासस

प्रकाशित मिति : २५ कार्तिक २०७४, शनिबार ००:००