२९ चैत्र २०८०, बिहिबार | Fri Apr 12 2024

मौसम अपडेट

नेपाली पात्रो

विदेशी विनिमय दर अपडेट

राशिफल अपडेट

सुन चाँदी दर अपडेट

Title

भरतपुरमा रेणुले मतान्तर घटाउँदै, ज्ञवालीको अग्रता २२१ मा सिमितचितवन, २१ साउन । भरतपुर महानगरपालिका– १९ को मतगणना सकिएको छ । मतगणना सकिँदा नेकपा माओवादी केन्द्रबाट प्रमुख पदका उम्मेदवार रेणु दाहालले नेकपा एमालेका उम्मेदवार देवी ज्ञवालीसँगको मतान्तर घटाएकी छन् ।

उक्त वडाको मत गन्नुअघि ज्ञवाली रेणु दाहालभन्दा ७८४ मतले अगाडि थिए । वडा नं– १९ को मतगणना सकिँदै गर्दा दाहाल र ज्ञवालीको मतान्तर २२१ मा झरेको छ । त्यस वडामा २ हजार ८७० मत खसेको थियो । कूल खसेको मध्ये दाहालले १ हजार ५२९ मत र ज्ञवालीले ९ सय ६६ मत प्राप्त गरेका छन् ।

पछिल्लो मत परिणामअनुसार ज्ञवालीले ४१ हजार ९४६ मत प्राप्त गरी अग्रता कायम राखेको छ भने कांग्रेसको समर्थन पाएकी दाहालले ४१ हजार ७२५ मतका साथ पछयाइरहेकी छन् । सहायक निर्वाचन अधिकृत गम्भीर घिमिरेकाअनुसार राप्रपाको प्रमुख पदका उम्मेदवार बद्री तिमिल्सिनाले ६ हजार ६२८ मत प्राप्त गरेका छन् ।

उपप्रमुखमा माओवादीबाट समर्थन प्राप्त कांगे्रसकी पार्वती शाहले ४५ हजार ६२३, नेकपा एमालेकी दिब्य शर्मा आचार्यले ३८ हजार ६०४ र राप्रपाकी रिना गुरुङले ७ हजार ६ मत प्राप्त गरेकी छन् ।

वडामा कांग्रेसको प्यानल बिजयी

भरतपुर महानगरपालिका वडा नं. १९ मा वडा अध्यक्षसहित सबै पदमा नेपाली कांग्रेसले बिजयी भएको छ । वडाध्यक्षमा कर्णबहादुर गुरुङले १ हजार ४७८ मत प्राप्त गरि विजयी भएका छन् । उन निकटतम प्रतिद्वन्द्वी नेकपा एमालेका प्रकाश तामाङले १ हजार ९७ मत प्राप्त गरेका छन् ।

त्यस्तै वडा अध्यक्ष पदका उम्मेदवार माओवादी केन्द्रका खड्कबहादुर गुरुङ्ले ६६ मत र राप्रपाका प्रजापति सापकोटाले २७ मत प्राप्त गरेका छन् ।

जेठ १४ गते राति मतगणनाका क्रममा मतपत्र च्यातिएपछि सो वडामा शुक्रवार पुनः मतदान भएको थियो । अब वडा नं– २० को मतगणना हुन मात्र बाँकी छ । सो वडामा ३ हजार ३०२ मत खसेको छ । महानगरको कूल मतदाता संख्या १ लाख ५० हजार २७४ छन् । रासस

प्रकाशित मिति : २१ श्रावण २०७४, शनिबार ००:००