३० असार २०८१, शनिबार | Sat Jul 13 2024

मौसम अपडेट

नेपाली पात्रो

विदेशी विनिमय दर अपडेट

राशिफल अपडेट

सुन चाँदी दर अपडेट

Title

सामाजिक सुरक्षा भत्ता टोलटोलबाट वितरण गर्ने निर्णयदाङ । घोराही उपमहानगरपालिकाको पहिलो बोर्ड बैठकले सामाजिक सुरक्षा भत्ता टोलटोलमै पुगेर वितरण गर्ने निर्णय गरेको छ । बुधबार पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएसंगै भएको पदभारग्रहण र त्यसपछि बसेको बैठकले सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरणलाई पूर्णरुपमा बैंकिङ प्रणालीमा रुपान्तरण गरी घुम्ती प्रणालीबाट टोलटोलमा वितरण गर्नेसहितका पाँचवटा निर्णय भएको छ ।

त्यसैगरी सबै वर्गका फरक क्षमता भएका व्यक्तिको लगत अध्यावधिक गरी सामाजिक सुरक्षा कार्यक्रमबाट वञ्चित भएका व्यक्तिको पहिचान गरी नगरपालिकाको आन्तरिक स्रोतबाट सम्बोधन गर्ने र नगर स्वास्थ्य कार्यक्रममार्फत ८४ वर्ष पूरा भएका ज्येष्ठ नागरिकलाई आधारभूत स्वास्थ्य सेवा टोलटोलमा पुर्याउने नगर बोर्ड बैठकले निर्णय गरेको छ ।

त्यसैगरी, १९ वटा वडाबाट प्रवाह गरिने सेवा सुविधालाई छिटो छरितो र जनमैत्री बनाउन वडा कार्यालय सञ्चालन हुन बाँकी रहेका वडा १, ३, ८, ११, १३, १५, १६, १७ र १८ मा साउन १० गतेभित्र कार्यालय स्थापना गर्न वडा अध्यक्षले आवश्यक छलफल गरी वडाको केन्द्र तोक्ने प्रस्ताव पेस गर्ने निर्णय भएको छ ।

साथै आर्थिक वर्ष २०७४/७५ को बजेट, नीति तथा कार्यक्रम तर्जुमाको आवश्यक तयारी गर्न र राजस्व परामर्श समिति, स्रोत अनुगमन तथा बजेट सीमा निर्धारण समिति, बजेट तथा कार्यक्रम तर्जुमा समितिलाई आवश्यक सहयोग पुर्याउन कार्यकारी अधिकृत संयोजक रहेको एक कार्यदलसमेत गठन गरिएको छ । नगर प्रमुख नरुलाल चौधरीको अध्यक्षतामा बसेको बैठकले मतदातालाई धन्यवाद दिएको छ । रासस

प्रकाशित मिति : २२ असार २०७४, बिहिबार ००:००