Logo

४७ स्थानीय तहमा मोटरबाटो पुग्न बाँकीस्थानीय खबर संवाददाता
काठमाडौं, १० पुस

सरकारले सबै स्थानीय तह र वडालाई सडक सञ्जालसँग जोड्ने पटक–पटक घोषणा गरे पनि अझै ४७ गाउँपालिका र नगरपालिकामा मोटरबाटो पुगेको छैन । सरकारले सार्वजनिक गरेको पछिल्लो तथ्यांकअनुसार हिमाली तथा उच्चपहाडी क्षेत्रका स्थानीय तहहरूलाई सडक सञ्जालले छुन सकेको छैन ।

संघीय मामिला तथा स्थानीय विकास मन्त्रालयका अनुसार हुम्ला र डोल्पामा जिल्ला सदरमुकामलाई समेत केन्द्रीय सडक सञ्जालसँग जोड्न सकेको छैन । यसबाहेक उच्च अन्य जिल्लामा पनि सदरमुकामसम्म सडक पुगे पनि अरू स्थानीय तहसम्म सडक पुग्न सकेको छैन ।

मन्त्रालयका सचिव दिनेशकुमार थपलियाले सरकारले लक्ष्यअनुरुप सडक बिस्तार गर्न नसकेको स्वीकारे । “पछिल्लो समय राजनीतिक समस्या नभए पनि स्थानीय तहको कार्यान्वयन, निर्वाचनजस्ता काममा सबै अल्मलियौं,” थपलियाले भने, “अब सबै निर्वाचन सम्पन्न भइसकेको छ । स्थानीय तह सँस्थागत हुँदैछ । अब लक्ष्य अनुसार काम हुन्छ ।”

अधिकांश नगरपालिका तथा गाउँपालिका क्षेत्रीयस्तरका सडक हुँदै जिल्लास्तरीय सडकबाट केन्द्रीय सडक सञ्जालसँग जोडिएका छन् । जस्तो कि, वीपी राजमार्गबाट छुटिएका शाखा बाटोहरू काभ्रे, रामेछाप, सिन्धुली, ओखलढुङ्गा र सोलुखुम्बुका दर्जनौं स्थानीय तहसम्म पुगेको छ । ४७ स्थानीय तहमा भने शाखा सडक पनि पुगेकाे छैन ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्