Logo

‘स्थानीय तह कार्यान्वयन हुँदा उचित समायोजन’कर्मचारी संगठनहरूले स्थानीय तह कार्यन्वयन हुँदा आफूहरूलाई उचित समायोजन गर्न सरकारसँग माग गरेका छन् । स्थानीय तह कार्यान्वयन हुँदा सकेसम्म पुरानै ठाउँमा राख्न माग गरेका छन् । यसैगरि घरपायकलाई स्थानीय तहलाई प्राथमिकतामा राखेर समायोजन गर्नुपर्ने स्थानीय निकाय कर्मचारी संगठन नेपालका ३ नं. प्रान्तका अध्यक्ष गोपाल पोखरेलले बताए ।

“समायोजन गर्दा अन्य सेवाका कर्मचारी र हामीबीच विभेद हुन भएन । सरकारको तयारीले विभेद गर्ने देखाउँछ,” उनले भने, “कर्मचारीतन्त्रमा दुई बर्ग देखिनु भएन ।” यसैगरि स्वेच्छिक अवकासका लागी प्याकेज ल्याउनु पर्ने, योग्य कर्मचारीलाई संघसम्मै प्रतिस्पर्धा दिनुपर्नेलगायतका माग राखेका छन् । प्रान्तस्तरमा सरुवा हुन सक्ने व्यवस्था गर्नुपर्ने माग कर्मचारी संगठनहरूको छ । संघ र प्रान्तले विभिन्न बहानामा स्थानीय तहलाई नियन्त्रण गर्न कर्मचारी खटाउने परिपाटीलाई पनि अन्त्य गर्न संगठनहरूले माग गरेका छन् ।

१४ वटा संगठनले बुधवार संघीय मामिला तथा स्थानीय विकास मन्त्रालयमा ६ बुँदे माग राखेर ज्ञापन पत्र बुझाएका छन् । संगठनहरूले बुधवारदेखि विभन्न चरणमा आन्दोलनसमेत घोषणा गरेका छन् । माघ महिनाभित्र आफूहरूको पुरा नभए फागुन १ गते स्थानीय तह बन्द गर्ने घोषणा गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्