Logo

गाविस महासंघकी निवर्तमान अध्यक्ष महिन लिम्बुको निधनगाउँ विकास समिति राष्ट्रिय महासंघीय निवर्तमान अध्यक्ष महिन लिम्बुको निधन भएको छ । महासंघका वर्तमान अध्यक्ष घनश्याम खतिवडाका अनुसार धरानको वीपी मेमोरियल स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा शनिबार निधन भएको हो ।

लिम्बु सँस्कारअनुसार धनकुटामा दहसँस्कार गरिने जानकारी खतिवडाले दिए । २०१७ सालमा जन्मिएकी महिन लिम्बु क्यान्सर रोगबाट पिडित थिइन् ।

धनकुटाको तात्कालिन बुढीमोरङ गाविसमा २०४९ को स्थानीय निर्वाचनमा उपाध्यक्षमा निर्वाचित भएकी लिम्बु २०५४ मा सोही गाविसको अध्यक्षमा निर्वाचित भएकी थिइन् ।

२०५५ सालदेखि २०७१ सम्म महासंघको अध्यक्ष भएकी लिम्बु अहिलेको व्यवस्थापिका संसदको सदस्य पनि हुन् ।

नेकपा (एमाले) बाट दोस्रो संविधानसभामा समानुपातिक तर्फबाट सभासद् भएपछि दोहोरो भुमिका हुने भन्दै उनले महासंघको अध्यक्षबाट राजिनामा दिएकी थिइन् । स्थानीय तहको अधिकारका लागी पैरवी गर्दै आएकी लिम्बु ०६२/६३ को दोस्रो जनआन्दोलन पछिदेखि निरन्तर स्थानीय निर्वाचन हुनुपर्ने माग राख्दै आएका नेतृ हुन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्