Logo

नगरप्रमुखको प्राथमिकताः सामाजिक सुरक्षा भत्ता हातहातमा, टोलटोलमा धारामलेखु (धादिङ), धुनीबेँसी नगरपालिकाका नवनिर्वाचित प्रमुख बालकृष्ण आचार्यले शपथ ग्रहणपछि कामको प्राथमिता निर्धारण गरेका छन् ।

निर्वाचित भएपछि जनताको काम गर्ने कामदारका रुपमा आफू रहेकाले वृद्धभत्तालगायतका सामाजिक सुरक्षाभत्ता व्यक्तिका हातहातमा पुर्याउने उनले प्रतिबद्धता व्यक्त गरेका छन् ।

सामाजिक सुरक्षाभत्ता नपाएको जनगुनासो अन्त्य गरिने बताउँदै नगरप्रमुख आचार्यले धुनीबेँसी नगरपालिका क्षेत्रमा पानीको चरम अभाव रहेको र भूकम्पपछि पानीका मुहान सुकेर समस्या परेकाले पहिलो चरणमा खानेपानीको व्यवस्थापनका लागि टोल टोलमा धारा राखिने उल्लेख गरे ।

शपथ ग्रहणपछि मंगलबार नै प्रमुख आचार्य र उपप्रमुख निरु खरेल सहितका पदाधिकारीले अब वृद्धबृद्धाको हातहातमा स्वयं निर्वाचित जनप्रतिनिधिमार्फत वृद्धभत्ता पुर्याउने, व्यक्तिगत घटना दर्तालाई सहज बनाउन जन्म, मृत्यु, बसाइँ सराइ र विवाह दर्ताजस्ता पञ्जीकरणका कामलाई व्यवस्थित पार्ने र सामाजिक न्याय तथा नागरिकको अधिकार स्थापित गर्न नगरवासीको सुझावकै आधारमा कार्य गर्ने निर्णय भएको छ ।

छत्रेदेउराली, जीवनपुर र नौबिसे गाविस मिलाएर धुनीबेँसी नगरपालिका निर्माणपछि उत्साह छाएको यो क्षेत्रमा व्यावसायिक तरकारी पकेट क्षेत्रका रुपमा विकास भइरहेको छ भने उद्योग र कलकारखानासमेत सञ्चालन भइरहेका छन् । इँटा उद्योग व्यवस्थापन तथा अन्य उद्योगको नियमनसमेत यो क्षेत्रको चुनौतीका रुपमा रहेको छ । रासस

प्रतिक्रिया दिनुहोस्