Logo

‘एमालेको नजर सत्तामा होइन, चुनावमा’प्रमुख प्रतिपक्षी दल एमालेका सचिव तथा प्रचार विभाग प्रमुख योगेश भट्टराईले आफ्नो पार्टीको नजर सरकारमा नभई चुनावमा भएको बताएका छन् । बुधवार प्रेस चौतारी नेपालको ३ नं. प्रान्तीय भेलामा एमाले सत्ता हेरफेरमा भन्दा पनि स्थानीय चुनाव हुनुपर्नेमा अडिग रहेको बताए । “स्थानीय चुनावका लागी हाम्रै पार्टीका अध्यक्ष केपी ओली प्रधानमन्त्री हुँदा बजेट विनियोजन भएको थियो,” उनले भने, “त्यो बजेट अहिलेका प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दहालजीले नामसारी गरेर खानु भएको छैन होला ! तै पनि मिति तोक्न किन ढिलाई ?”

जनप्रतिनिधी नहुँदा स्थानीय निकायमा जाने विकास बजेट खर्च हुन नसकेको र खर्च भए पनि दुरुपयोग भइरहेको उनले बताए । माओवादी केन्द्रले चुनाव हार्ने भयका कारण पनि स्थानीय चुनावको मिति तोक्न प्रधानमन्त्री हिच्किचाएको उनको आरोप छ । मंगलबार भएको एमाले स्थाई कमिटीको बैठकले पनि स्थानीय चुनाव गर्नुपर्ने निष्कर्ष निकालेको थियो । “सरकारले मिति तोक्ने र आवश्यक बन्दोबस्ति गर्ने हो भने निर्वाचन आयोग चुनाव गर्न सक्षम छ,” उनले भने, “तर चुनावको ढोका बन्द गराउने खेल भइरहेको छ ।” आगामी माघभित्र स्थानीय, प्रान्त र संघको चुनाव गराउनै पर्नेमा जोड दिँदै अहिलेको संसदको म्याद कुनै पनि हालतमा नथप्ने स्पष्ट पारे ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्