Logo

गाविस सचिव भन्छन्ः माग पुरा नभएसम्म काममा फर्किन्नौंगाविस सचिवहरूले आफ्नो माग पुरा नभएसम्म काममा नफर्किने बताएका छन् । कार्यसम्पादन भत्ता पाउने निश्चित नभएसम्म काममा नफर्किने गाविस सचिव हकहित संरक्षण केन्द्र मञ्चका बरिष्ठ उपाध्यक्ष एकनारायण काफ्लेले बताए । अब कार्यान्वयन बन्ने स्थानीय तहमा पनि  सचिवहरूकाे योग्यताअनुसार समायोजन हुनु पर्ने पनि मुख्य माग रहेको काफ्लेले बताए । विहीबार संघीय मामिला तथा स्थानीय विकास मन्त्रालयका सचिव केदारबहादुर अधिकारीसँग भेटेर काममा नफर्किने जानकारी दिएका हुन् ।

“भत्ता दिन अर्थ मन्त्रालय होइन, हाम्रै मन्त्रालयले चाहेको छैन । अब बन्ने स्थानीय तहमा पनि गाविस सचिवलाई वडा सचिवमा सिमित पार्दैछ,” काफ्लेले भने, “भत्ता पाउने निश्चित हुनुप¥यो । योग्यताअनुसारको समायोजन गर्ने ग्यारेन्टी चाहियो । होइन भने, काममा फर्किन्नौं ।” स्थानीय तहमै बस्ने हो भने एकतह बढुवा पनि हुनु पर्ने काफ्लेको जिकीर छ ।

यता मन्त्रालयले भने सचिवहरूको माग संबोधन गर्न अन्तरमन्त्रालय समन्वय हुनु परेकाले निर्णण भई नसकेको जनाएको छ । साथै, गाविस सचिवहरूकाे मागप्रति मन्त्रालय सकरात्मक रहेको पनि जनाएको छ । विहीबार अपह्रान्न प्रेस विज्ञेप्ति जारी गर्दै सचिवहरूलाई काममा फर्किन मन्त्रालयले आग्रह गरेको छ । “मन्त्रालय गम्भीर छैन । त्यस्तो हावादारी विज्ञप्तिको कुनै अर्थ छैन,” काफ्लेले भने, “ठोस निर्णय नहुन्जेल पत्याइन्न ।”

प्रतिक्रिया दिनुहोस्