५ जेष्ठ २०८१, शनिबार | Sat May 18 2024

मौसम अपडेट

नेपाली पात्रो

विदेशी विनिमय दर अपडेट

राशिफल अपडेट

सुन चाँदी दर अपडेट

Title

भाेजपुरमा चिया खेतीका लागि माटो परीक्षण गरिदै११ पुस, भोजपुर ।
भोजपुर जिल्लामा चियाखेतीका लागि निःशुल्क माटो परीक्षण शिविर सन्चालन भइरहेको छ । भोजपुरका धेरै ठाउँमा चियाखेतीको प्रशस्त सम्भावना रहेको भएपनि माटोको परीक्षण नहुँदा किसानले खेती गर्न समस्या परेकाले सहज तरिकाले खेती गर्न माटोको परीक्षण शुरु गरिएको हो ।

सोमबारदेखि माटो परीक्षण गर्न थालिएको राष्ट्रिय चिया तथा कफी विकास बोर्डले जनाएको छ । यसका लागि भोजपुर जिल्लाका किसानले नमुना माटो ल्याएर भोजपुर सदरमुकामको जिल्ला सहकारी संघमा दर्ता गर्न सक्ने आयोजकले जनाएका छन् ।

किसानलाई विभिन्न सञ्चारमाध्यमबाट पनि यसबारे सूचना गरिएको बताउँदै आयोजकले सबैलाई आफ्नो माटो परीक्षण गराउन आग्रहसमेत गरेको छ ।
रासस

प्रकाशित मिति : ११ पुस २०७४, मंगलबार ००:००