Logo

तराईमा २४ स्थानीय तह थप्न प्रस्ताव, २३ गाउँपालिकालाई नगरपालिका बनाउनेसरकारले तराईमा २४ वटा स्थानीय तह थप्ने र २३ गाउँपालिकालाई नगरपालिका बनाउने प्रस्ताव गरेको छ ।

सोमबार बस्ने मन्त्रीपरिषद् बैठकमा यो प्रस्ताव पेस गरिएको संघीय मामिला तथा स्थानीय विकास मन्त्रालयले जनाएको छ ।

मन्त्रालयका सचिव दिनेश थपलियाका अनुसार बीरगञ्ज र बिराटनगरलाई महानगरपालिका बनाउने तयारी गरेको छ । उपप्रधान, संघीय मामिला तथा स्थानीय विकास मन्त्री बिजयकुमार गच्छदारको संयोजकत्वको कार्यदलले दिएको प्रतिवेदनलाई मन्त्रीपरिषद्ले अनुमोदन गर्ने तयारी गरिरहेको छ ।

आइतबार तराईबाट प्रतिनिधित्व गर्ने दलका सासंदहरूसँग मन्त्री गच्छदारले अबेर रातिसम्म छलफल गरेका थिए । खासगरि मधेसकेन्द्रित दलहरूले मधेसमा स्थानीय तहको संख्या बढाउन माग गरिरहेका छन् । माग पुरा नभए आगामी जेठ ३१ गते हुने स्थानीय तहको निर्वाचनमा भाग नलिने भन्दै आएका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्