Logo

१२० स्थानीय तहमा अझै बैंक पुगेन 

स्थानीय खबर संवाददाता
काठमाडौं, १५ मंसिर

सरकारले मुलुकका सबै स्थानीय तहमा बैंक स्थापना गर्ने लक्ष्य राखे पनि अझै १ सय २० स्थानीय तहमा बैंक स्थापना हुन सकेको छैन । नेपाल राष्ट्र बैंकका गर्भनर चिरञ्जिवी नेपालले पछिल्लो बैंकको उपस्थिति बढे पनि ती स्थानीय तहमा बैंक स्थापना हुन बाँकी रहेको बताए । आर्थिक पत्रकार समाज (सेजन) को बार्षिक कार्यक्रममा उनले यो जानकारी दिएका हुन् ।

तस्बिरः सेजन

“२ बर्ष अघि ४० प्रतिशत मात्र बैंकिङ पहुँच थियो । अहिले ८५ देखि ९० प्रतिशतमा पहुँच पुग्यो,” उनले भने, “जसरी भए पनि बैंक पु¥याउनु पर्ने बाध्यता छ । ढिलो चाँडो बाँकी स्थानीय तहमा पनि पुग्छ ।”

मुलुक संघीय व्यवस्थामा प्रवेश गरिसकेको र वित्तीय स्रोत गाउँसम्म जाने भएकाले बैंक पु¥याउनुको विकल्प नरहेको उनले बताए । स्रोत गाउँसम्म जाने हुँदा आर्थिक पत्रकारहरूले अब गाउँ–गाउँको वित्तीय परिचालनबारे लेख्नु पर्नेमा जोड दिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्