३ असार २०८१, आइतबार | Sun Jun 16 2024

मौसम अपडेट

नेपाली पात्रो

विदेशी विनिमय दर अपडेट

राशिफल अपडेट

सुन चाँदी दर अपडेट

Title

चुनावी परिणमः एमाले ३४, नेपाली कांग्रेस ३१, माओवादी केन्द्र, १५, सङ्घीय समाजवादी १/१ स्थानमा विजयीकाठमाडौं । ३ सय ३४ स्थानीय तहमा भएको निर्वाचनको हालसम्म ८२ तहको परिणाम प्राप्त भएको छ । पछिल्लो मतपरिणामअनुसार एमाले ३४, नेपाली कांग्रेस ३१, नेकपा (माओवादी केन्द्र) १५, सङ्घीय समाजवादी फोरम नेपाल र राष्ट्रिय जनमोर्चाले एक/एक स्थानीय तहमा विजय हासिल गरेको छ ।

निर्वाचन आयोगको संयुक्त निर्वाचन सञ्चालन केन्द्रका अनुसार उपाध्यक्ष तथा उपप्रमुखमा एमालेले ३४, कांग्रेसले २८, माओवादी केन्द्रले १४, सङ्घीय समाजवादी फोरम र राष्ट्रिय जनमोर्चाले एक/एक स्थानमा जित हासिल गरेका छन् । ताप्लेजुङको फाक्तालुङ गाउँपालिकाको मतपेटिका सङ्कलन हुन अझै बाँकी छ भने अछामको चोरपाटी गाउँपालिकाको वैजनाथ मावि हाडाकोटमा कार्यकर्ताभित्र प्रवेश गराउने विषयमा विवाद भएका कारण मतगणना सुरु हुन बाँकी छ ।

झापाको बुद्धिशक्ति गाउँपालिका–१ मा उम्मेदवार र उद्घोषकले घोषणा गरेको परिणाम तथा नवलपरासीको बर्दघाट नगरपालिका–१२ मा राजनीतिक दललाई निर्वाचन अधिकृतले दिएको मत संख्या र निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयमा टिपाएको मत संख्या फरक परेका कारण स्पष्ट नभएसम्मका लागि ती दुवै स्थानको मतगणना स्थागित गरेको आयोगले जनाएको छ ।

यस्तै, कपिलवस्तुको बांडगङ्गा–२ को मतपरिणाम सुनाउने क्रममा कर्मचारीले गलत संख्या उद्घोष गरेकाले गए रातिदेखि मतगणना स्थगित भएको छ । यसैगरि झापाको दमक नगरपालिका–१ मा एमाले र राप्रपाबीच बराबरी मत ८ सय १ भएपछि स्थगन भएको थियो त्यहाँ मतगणना सुरु भइसकेको आयोगले जनाएको छ । अहिले २४७ स्थानीय तहमा मतगणना जारी छ । रासस

प्रकाशित मिति : १७ असार २०७४, शनिबार ००:००